Bądź na bieżąco - RSS

10 lecie Zespołu SAMI…

Grudzień 2nd, 2010 | Komentowanie nie jest możliwe | Kategoria: Czarno-Białe, Koncerty

… odbyło się 30 listopada w Domu Kultury na katowickim Giszowcu. W najbliższych dniach zostaną zamieszczone zdjęcia z tego wydarzenia.

Tagi: , , , , ,

Rodzinnie i analogowo…

Listopad 26th, 2010 | Komentowanie nie jest możliwe | Kategoria: Czarno-Białe

… zaczął się dzień 1-go listopada. Przed wyjazdem na groby rodziców, spotkałem się z siostrzenicą i jej synem na Paprocanach. Miałem do zrobienia zadanie na wykłady, czyli naświetlić czarno-biały film fotograficzny. Zdjęcia zrobione poczciwym Canonem EOS 50E, na filmie Agfa APX 400.

Tagi: , ,

Korki z wina …

Listopad 6th, 2010 | Komentowanie nie jest możliwe | Kategoria: Czarno-Białe, Macro

… wykorzystałem dzisiaj do zrobienia zdjęć na zajęcia. Wieloletnia kolekcja czasami się przydaje.

Tagi:

Czarno-Białe, wyjęte z szuflady

Sierpień 3rd, 2009 | Komentowanie nie jest możliwe | Kategoria: Architektura, Czarno-Białe

Skoro już kupiłem skaner, to muszę zobaczyć jak wyjdą skany ze starych negatywów. Znalazłem właśnie jakiś film z Pragi z 2001 roku. Jestem pod wrażeniem! Widać, że film był lepiej wywołany, niż to co ja zrobiłem w ubiegłym tygodniu.

aparat: Canon EOS 50E, film: AGFA APX100

Tagi: , ,

„Brokna” – pierwsze starcie

Sierpień 2nd, 2009 | Komentowanie nie jest możliwe | Kategoria: Czarno-Białe, Krajobraz

I stało się. Tak jak poprzednio pisałem zrobiłem zdjęcia testowe korzystając z Agfy i Ilforda. Niestety aby zobaczyć efekty z analoga, trzeba trochę poczekać. W piątek przyszła paczuszka z chemikaliami, czyli mogłem się zabrać za wywoływanie. Co i jak się robi, znałem tylko w teorii czytając co nieco w Internecie. Rzeczywistość niestety potrafi czasem płatać figle. Najpierw przygotowałem preparaty oraz niezbędne akcesoria, takie jak koreks, termometr, itd, itp. Nadszedł czas na założenie filmu do koreksu. UPS! Jak to zrobić w zupełnej ciemności? Na szczęście koreks firmy KAISER był mi w tym pomocny, gdyż idealnie wsuwa się w niego film. Większym problemem była końcówka sklejona z papierem zabezpieczającym negatyw. Ale od czego są nożyczki :)

Pierwszy film to AGFA APX 100, z terminem ważności 2007rok. Obawiałem się, że nic z tego nie wyjdzie. Jak miło się zaskoczyłem, gdy po ostatnim płukaniu rozwinąłem film no i…., zobaczyłem moje pierwsze zdjęcia średnioformatowe.

Skoro tak dobrze poszło z wywołaniem pierwszego filmu, w takim razie kolej przyszła na drugi. Tym razem Ilford DELTA 100. Miałem pewne obawy, gdyż słyszałem że jest to trudny film. Poza tym nie byłe pewien jakiego użyć wywoływacza. Miałem do dyspozycji R09 (którym wywoływałem Agfę) oraz ILFORD ILFOTEC DD-X 1. Skorzystałem także i tym razem z R09. Skaner: Epson V500. Przy średnim formacie i czarno-białych zdjęciach spisuje się przyzwoicie. Gorzej z 35mm.


Tagi: , , ,

Ewelina Flinta w Żywieckim Amfiteatrze

Lipiec 13th, 2009 | 4 Komentarze/y | Kategoria: Czarno-Białe, Koncerty

Zacząłem fatalnie… Po raz pierwszy spóźniłem się na koncert. Na miejscu okazało się, że barierki odgradzające scenę od publiczności stoją tuż pod sceną, czyli nie ma możliwości wejść do „fosy” aby zrobić stamtąd zdjęcia. Na szczęście udało mi się wejść bezpośrednio na scenę. Od razu pojawiły się inne ujęcia.

Moja 40-ka znajduje się w serwisie i niestety zdjecia robiłem Canonem 400d. Jak się człowiek przyzwyczai do czegoś lepszego, to trudno jest zrobić krok wstecz. Boję się pomyśleć, gdy spróbuję pracować na czymś profesjonalnym, bo nie będę chciał wrócić do semi-pro.

Tagi: ,

Patrycja Markowska – Tychy 2008

Lipiec 20th, 2008 | Komentowanie nie jest możliwe | Kategoria: Czarno-Białe, Koncerty

Zdjęcia pochodzą z koncertu w Tychach, który uświetnił „Święto Czekolady”. Pierwszy raz, miałem okazję fotografować Patrycję rok wcześniej w Bielsku, zupełnie innymi zabawkami i na dodatek z tłumu, który przepychał mnie w praco i w lewo. Tym razem było zdecydowanie lepiej. Miejsce w „fosie”, poza tym C70-200 2.8L, C50 1.4 podpięte do C40D. Nie mając stabilizacji w teleobiektywie, chętnie wspierałem się monopodem.

Tagi:

Patrycja Markowska – Bielsko Biała 2007

Sierpień 25th, 2007 | Komentowanie nie jest możliwe | Kategoria: Czarno-Białe, Koncerty
Tagi: