Bądź na bieżąco - RSS

Zachód słońca w teleobiektywie

Wrzesień 12th, 2009 | Komentowanie nie jest możliwe | Kategoria: Krajobraz

Kiedyś myślałem, że krajobrazy, to tylko trzeba robić obiektywem szerokokątnym. Od czasu, gdy sam zrobiłem widoczki zachodzącego słońca, przekonałem się do fotografowania krajobrazów teleobiektywem. W tym przypadku korzystałem z canonowskiego 100-400L. Fakt, że zrobiłem je na 130 i 150 mm, ale to i tak więcej niż szeroki kąt.

Łabędzie na Paprocanach – wiosenna wycieczka rowerowa

Wrzesień 12th, 2009 | Komentowanie nie jest możliwe | Kategoria: Ptaki

W tym roku wyjątkowo późno rozpocząłem sezon rowerowy, bo dopiero 11 kwietnia. Ale skoro już się wybrałem, to jak zwykle zabrałem z sobą plecak zapakowany sprzętem fotograficznym. Wracając już do domu, zatrzymałem się nad brzegiem jeziora, aby zrobić kilka zdjęć tym przemiłym łabędziom. Kilka wrzuciłem poniżej – w końcu doczekały się na swoją kolej :-) ))

Ptasi poranek z obiektywem Canon 100-400L IS

Wrzesień 12th, 2009 | Komentowanie nie jest możliwe | Kategoria: Ptaki

Kilka dni po nabyciu nowego teleobiektywu Canon 100-400L IS nie mogłem się oprzeć, aby nie zrobić kilku zdjęć małym ptaszkom. Po porannym plenerze na łąkach pomiędzy Wyrami a Tychami, wybrałem się nad stawiki przy Liceum „Kruczka” w Tychach.  A oto kilka zdjęć.

Wtedy to dostrzegłem różnicę pomiędzy 70-200L 2.8 (bez IS), a 100-400L IS. 1-sza sprawa to długość ogniskowej, a 2-ga to stabilizacja. Za to do innych celów niż fotografowanie ptaków zdecydowanie wolę 70-200, zwłaszcza przy fotografowaniu w trudnych warunkach oświetleniowych (np. koncerty).

Tagi: ,

Letni krajobraz z okolic Pszczyny

Wrzesień 11th, 2009 | 2 Komentarze/y | Kategoria: Krajobraz

Znalazłem dziś chwilę, dlatego postanowiłem wrzucić trochę zdjęć, które już od pewnego czasu zapełniają mój twardy dysk. Jako, że spodobał mi się fotografowanie z szarymi filtrami,
zwłaszcza wydłużając czas ekspozycji i „zamrażając” wodę, tak tym razem chciałem wydobyć
mocne niebo i białe obłoczki. Oczywiście przy dobrze doświetlonym dole. Wrzuciłem na obiektyw
szare połówki Hitech’a. Jeszcze trochę poeksperymentuję i następnym razem mam nadzieję,
że będzie lepiej, a na razie sami widzicie co udało mi się osiągnąć :)

Tagi: , ,

Leśne makrofotografie

Wrzesień 11th, 2009 | Komentowanie nie jest możliwe | Kategoria: Macro

Końcem lipca zawitałem na weekend do Zawoi. W niedzielne przedpołudnie wybrałem się na krótkie fotografowanie. W pierwszej chwili miałem zamiar porobić jakieś ciekawe widoczki, ale niestety przejrzystość powietrza była kiepska i w końcu wszedłem do lasu, aby z bliska sfotografować niewielkie roślinki lub zwierzątka. Lampę miałem w tym czasie w serwisie, dlatego wszystkie robione zdjęcia są robione na dłuższych czasach, lub wysokim ISO. Bardziej pasuje mi ISO 100 i f/11, ale tym razem nie było to możliwe :)

Przy najbliższej okazji muszę jeszcze wywołać zdjęcia z analoga :)

Tagi:

Na średnim formacie 6×6, czyli Zenza Bronica SQ-Ai

Wrzesień 1st, 2009 | Komentowanie nie jest możliwe | Kategoria: Krajobraz, Sprzęt

W końcu udało mi się zrobić kilka zdjęć nowym nabytkiem, czyli Bronicą SQ-Ai. Wcześniej zrobiłem kilka rolek czarno-białych ETRSem i byłem zachwycony szczegółami zdjęć. Skorzystałem z okazji wspólnie spędzanego czasu, i zamiast robić dziesiątki zdjęć cyfrą zrobiłem kilkanaście na kliszach średnioformatowych. Miałem do dyspozycji filmy Kodak 160VC oraz Fuli Reala 100. Być może to tylko kwestia światła, ale na razie faworytem jest Fuji :) Publikowane zdjęcia zrobione były na Fuji Reala 100.

Tagi: , , ,