Bądź na bieżąco - RSS

I-sze testowanie szarych filtrów typu Cokin / Hitech

Lipiec 9th, 2009 Kategoria Krajobraz

Będąc w czerwcu nad morzem spotkałem kolegę fotografa, który robił fajne widoczni przy użyciu filtrów typu Cokin. Tak spodobał mi się efekt, że nie mogłem sobie odmówić testowania na własnej skórze. Dzisiaj przyszły „zabawki” które kupiłem w sklepie raysfoto.pl .

Proszę mnie na „dzień dobry” nie krytykować za kiepskie kardy, lipny efekt i takie tam. Uciekłem nad jezioro na pół godziny, zaraz po pracy. Nad efektami dopiero zacznę pracować. A to co jest poniżej, to tylko 1-sze strzały.

Co do samego zakupu filtrów, to po krótkiej chwili mogę już powiedzieć, że frajda zapewne z nimi jest wielka. Pewnie warto je mieć, łączyć z sobą w róznych kombinacjach (oczywiście bez przesady). Sądzę, że w najbliższym czasie pójdę na kolejne zakupy. Na razie trzeba dobrze pobawić się tymi, które mam :)

5 Komentarze/y dla “I-sze testowanie szarych filtrów typu Cokin / Hitech”

 1. Ryszard Pacer Napisł/a:

  Macieju!

  „Wielkie chapeau bas” – jak mówi Tomasz Jachimek. Ślicznie Ci to wyszło.

  R.P.


 2. Dorota Napisł/a:

  No, rzeczywiście: fajnie!


 3. Maciej Sołtysiak Napisł/a:

  Dziękuję, dziękuję …


 4. Damian C. Napisł/a:

  Czesc, zdjecia pierwszorzedne, sam zastanawiam sie nad zakupem kilku filtrow, jutro mam zamiar kupic hitech’a polowki soft + mocowanie cookin’a. Zastanawialem sie tez nad filtrami farbujacymi, ale nie mam w filtrach zadnego doswiadczenia i nie bardzo sie orientuje jakie warto. Moglbys po kolei napisac jakich filtrow uzywales do kazdego ze zdjec, bo efek jest swietny!
  Dziekuje i pozdrawiam~!


 5. Maciej Napisł/a:

  Dziękuję za słowa uznania :)
  Używałem jedynie szarych filtrów hitech’a. Z tego co pamiętam, to cały czas był szary 1.2 + któraś z połówek, chyba 0.9 lub 0.6.
  Kolor jest lekko zrobiony PS’em.