Bądź na bieżąco - RSS

Mini Atelier – część druga (analogowa)

17 sierpnia, 2009 | Możliwość komentowania Mini Atelier – część druga (analogowa) została wyłączona | Kategoria: Portret

W trakcie prezentowanej wcześniej sesji, zrobiłem kilka zdjęć analogowym Canonem 50E z moim ulubionym obiektywem 85mm 1.2L. Zdjęcia zrobione bez żadnych lamp, gdyż chciałem zobaczyć efekt bardzo małej głębi ostrości. Zupełnie inny efekt końcowy niż z cyfry.

Mini Atelier – część druga

17 sierpnia, 2009 | Możliwość komentowania Mini Atelier – część druga została wyłączona | Kategoria: Portret

Mini Atelier – pierwsze koty za płoty

16 sierpnia, 2009 | Możliwość komentowania Mini Atelier – pierwsze koty za płoty została wyłączona | Kategoria: Portret

Pokój 3×6 zastawiony meblami, tło, 2 lampy 200Ws na statywach, białe parasolki i softboksy 50×70, zapewne nie są wymarzonym wymarzonym wyposażeniem studia, ale od czegoś chciałem zacząć i poćwiczyć. Pierwsza sesja odbyła się w iście rodzinnej atmosferze. Siostra, szwagier i siostrzenica. Atmosferę nakręcały na szybko oglądane zdjęcia na wyświetlaczu aparatu i lampka wina. Zdjęcia są jakie są, i zapewne dużo trzeba się uczyć, aby opanować fotografię studyjną, natomiast zabawa była przednia.

Nadeszła pora na Zenza Bronica SQ-Ai

15 sierpnia, 2009 | Możliwość komentowania Nadeszła pora na Zenza Bronica SQ-Ai została wyłączona | Kategoria: Sprzęt

Dość szybko po zakupie ETRS nadeszła pora na SQ-Ai. Dlaczego? W sumie sam nie do końca wiem. Na pewno SQ-Ai jest nowszym modelem, ma klatkę 6×6 i …. (tu nie wiem co dalej napisać). Trafił się zadbany egzemplarz na angielskim eBay’u, to czemu nie kupić i zobaczyć co to cacko potrafi. Na razie ETRS trafił na Allegro.

Tagi:

Pole malowane zbożem …

9 sierpnia, 2009 | Możliwość komentowania Pole malowane zbożem … została wyłączona | Kategoria: Macro

I doczekały się umieszczenia na blogu. Zdjęcia zrobione jakiś miesiąc temu, ale jakoś nie miałem do nich przekonania. Szybka sesyjka na skraju lasu w Gostyniu. Miałem w planie sfotografować chabry, a w sumie skończyło się na kłosach zbóż. Wykorzystałem mój ulubiony zestaw do makro, czyli EOS 40d + 100mm 2.8 macro. Tym razem bez lampy, bo trafiła do serwisu.

Makro kwiatuszki

8 sierpnia, 2009 | Możliwość komentowania Makro kwiatuszki została wyłączona | Kategoria: Macro

Trochę to trwało, aż w końcu umieściłem kwiatuszki zrobione w trakcie czerwcowego wyjazdu nad Bałtyk. Był sobie pochmurny dzień i nie bardzo wiedziałem gdzie jechać, a na pewno pogoda nie była plażowa. Przypomniałem sobie, że rok temu widziałem reklamę ogrodów tematycznych w Dobrzycy.  Jak wspominałem, pogoda była kiepska, nie było słoneczka, a niebo było szaro-bure. Dlatego zamiast publikować zdjęcia ogrodów wolę wrzucić kilkanaście kwiatuszków. Same ogrody ciekawe i zapewne są dobrym tematem dla fotografów ślubnych. Generalnie polecam!

Użyty sprzęt:
– aparat: Canon EOS 40d,
– obiektyw: Canona 100mm 2.8 macro (dwa ostatnie Canon 100-400)
– lampa: Canon Speedlite 430EX z dyfuzorem „home made”

Szkoda, że nie miałem małego statywu i kabelka synchronizacyjnego do lampy.

Tagi:

Motylkowo

7 sierpnia, 2009 | Możliwość komentowania Motylkowo została wyłączona | Kategoria: Macro

Już prawie zapomniałem o motylkach zrobionych podczas rowerowej wycieczki do Pszczyny.

Czarno-Białe, wyjęte z szuflady

3 sierpnia, 2009 | Możliwość komentowania Czarno-Białe, wyjęte z szuflady została wyłączona | Kategoria: Architektura, Czarno-Białe

Skoro już kupiłem skaner, to muszę zobaczyć jak wyjdą skany ze starych negatywów. Znalazłem właśnie jakiś film z Pragi z 2001 roku. Jestem pod wrażeniem! Widać, że film był lepiej wywołany, niż to co ja zrobiłem w ubiegłym tygodniu.

aparat: Canon EOS 50E, film: AGFA APX100

Tagi: , ,

„Brokna” – pierwsze starcie

2 sierpnia, 2009 | Możliwość komentowania „Brokna” – pierwsze starcie została wyłączona | Kategoria: Czarno-Białe, Krajobraz

I stało się. Tak jak poprzednio pisałem zrobiłem zdjęcia testowe korzystając z Agfy i Ilforda. Niestety aby zobaczyć efekty z analoga, trzeba trochę poczekać. W piątek przyszła paczuszka z chemikaliami, czyli mogłem się zabrać za wywoływanie. Co i jak się robi, znałem tylko w teorii czytając co nieco w Internecie. Rzeczywistość niestety potrafi czasem płatać figle. Najpierw przygotowałem preparaty oraz niezbędne akcesoria, takie jak koreks, termometr, itd, itp. Nadszedł czas na założenie filmu do koreksu. UPS! Jak to zrobić w zupełnej ciemności? Na szczęście koreks firmy KAISER był mi w tym pomocny, gdyż idealnie wsuwa się w niego film. Większym problemem była końcówka sklejona z papierem zabezpieczającym negatyw. Ale od czego są nożyczki 🙂

Pierwszy film to AGFA APX 100, z terminem ważności 2007rok. Obawiałem się, że nic z tego nie wyjdzie. Jak miło się zaskoczyłem, gdy po ostatnim płukaniu rozwinąłem film no i…., zobaczyłem moje pierwsze zdjęcia średnioformatowe.

Skoro tak dobrze poszło z wywołaniem pierwszego filmu, w takim razie kolej przyszła na drugi. Tym razem Ilford DELTA 100. Miałem pewne obawy, gdyż słyszałem że jest to trudny film. Poza tym nie byłe pewien jakiego użyć wywoływacza. Miałem do dyspozycji R09 (którym wywoływałem Agfę) oraz ILFORD ILFOTEC DD-X 1. Skorzystałem także i tym razem z R09. Skaner: Epson V500. Przy średnim formacie i czarno-białych zdjęciach spisuje się przyzwoicie. Gorzej z 35mm.


Tagi: , , ,