Bądź na bieżąco - RSS

O mnie

Witam!
Zawodowo zajmuję się zupełnie czymś innym, a fotografia to moja
WIELKA ŻYCIOWA PASJA !


Po ciężkim tygodniu pracy najchętniej zabieram sprzęt i idę fotografować.

Moja przygoda z fotografią zaczęła się, gdy w wieku 8 lat dostałem swój 1-szy aparat VILIA. Niestety w tamtych czasach dostęp do filmów, chemii, ciemni a tym bardziej laboratorium był poza moim zasięgiem, dlatego musiałem ją pozostawić na wiele lat. Dopiero w 1999 roku przygoda z fotografią przerodziła się w wielką pasję, gdy kupiłem swoją pierwszą lustrzankę, dzięki fachowym radom warszawskiego fotografika MIETKA WŁODARSKIEGO. Od tego czasu związałem się ze sprzętem Canona, czego nie żałuję. Na początku był to EOS500N wraz 2 obiektywami (28-105 i 75-300). Szybko zauważyłem, że potrzebuję coś bardziej zaawansowanego dla moich zainteresowań i zamieniłem ten aparat na EOS50E, po który sięgam z przyjemnością aż do tej pory.

Na aparat cyfrowy zdecydowałem się dopiero w 2006 roku, kupując Canona EOS 400d. Na dzień dzisiejszy korzystam z pełnoklatkowego Canona 5DMarkII i cropowego Canona 40D, oraz obiektywów o ogniskowych pokrywających zakres od 15mm do 400mm.

Mój sprzęt fotograficzny powiększył się w ubiegłym roku o średnioformatowy aparat analogowy Zenza BRONICA SQ-Ai. Fotografia analogowa to niesamowita frajda, zwłaszcza w formacie 6×6.

Od ponad 10 lat głównie interesował mnie fotoreportaż z koncertów. Wśród muzyków, których miałem okazję fotografować przy różnych okazjach, można wymienić m.in. następujące zespoły i wykonawców: Blenders, Blue Cafe, Budka Suflera, Ewelina Flinta, Jan Borysewicz, Lady Pank, Lao Che, Lombard, Maanam, Maryla Rodowicz, Mieczysław Szcześniak, Nocna Zmiana Bluesa, O.N.A., Patrycja Markowska, Perfect, Piersi, Ray Wilson, Rezerwat, Sami, Scorpions, Stachursky, oraz T.Love.

Od 2009 roku mam przyjemność wykonywać zdjęcia dla FILHARMONII malucha. Jest to cykl koncertów muzyki klasycznej i rozrywkowej dla „najmłodszych melomanów”.

Wszystkim odwiedzającym mój blog życzę wielu pozytywnych emocji!
Pozdrawiam,
Maciej
____________________________________________________________________________

Kontakt ze mną:

e-mail:            maciej@fotogaleria.tychy.pl
telefon:          +48 602 334 829

GG: